СХЕМА РОБОТИ КОТЛА НА ТВЕРДОМУ ПАЛИВІ

Як спроектувати пристрій, не знаючи його принцип роботи і основні деталі? Зрозуміло, це неможливо. Тому спершу ми дізнаємося, а як же відбувається безпосередньо весь процес згоряння палива, нагрівання води тощо. Варто відзначити, що тут і далі ми будемо розбирати схему роботи класичного котла на твердому паливі.

Камера згоряння - саме з неї починається робота котла. Ви відкриваєте дверцята камери і закладаєте всередину порцію палива. Працюючий пальник починає процес горіння палива. Тому твердопаливні котли Тернопіль мають обсяг камери згоряння який можна визначити декількома способами. 1. Розрахувати його під свої умови (формули в достатку надані на просторах інтернету). 2. Взяти собі готовий розрахунок (обсяг камери згоряння в залежності від площі опалення, потужності котла, особливості системи опалення, схеми обв'язки і ін.)

Камера відведення гарячих газів - є частиною камери згоряння. Саме через неї гарячі гази транспортуються в верхню частину котла до димоходу для подальшого виведення їх назовні.

Теплообмінник - серце будь-якого котла опалення. Саме через нього проходить теплоносій і нагрівається, а далі надходить в систему. Але все по порядку. Після того як гарячі гази, утворені в процесі горіння, йдуть на «вихід», по дорозі вони і проходять через теплообмінник, передаючи йому тепло. А він далі передає це тепло воді що протікає через нього.

Далі гарячий теплоносій просто тіснить холодну воду, циркулюючи таким чином по всі системі опалення. Повертається він назад в котел вже холодним. По суті вся робота пристрою заснована на законі термодинаміки.

Всі вищеописані вузли та деталі укладені в корпус котла, який виготовляється з міцної листової сталі товщиною 4-6 мм.

Що впливає на ККД саморобного котла на твердому паливі?

Звичайно хочеться, щоб майбутня саморобна конструкція не підкачала і функціонувала з максимальною для неї тепловіддачею. І дещо зробити цілком у ваших силах, але спершу розберемося, від чого в першу чергу залежить ефективність. Є 2 основні чинники:

Особливості конструкції теплообмінника

Чим більше площа пластин теплообмінника, тим швидше теплоносій буде нагріватися, проходячи через нього і до більш високої температури.

Тривалість горіння палива і повнота згоряння

Паливо повинно згоряти повністю, виділяючи при цьому газ. Якщо конструкція котла недопрацьована або невірно розрахована, то дрова (вугілля, пелети тощо.) будуть згоряти неповністю. А це, в свою чергу, призведе до того, що твердопаливні котли працюючи в процесі де вода буде нагріватися повільно і до невисоких температур. Щоб такого не допускати, до всіх етапів проектування і створення котла потрібно підходити максимально відповідально.

Сталь для корпусу котла повинна бути товщиною 5 мм і більше. Кращим вибором буде жаростійкий марка стали, проте вона і стоїть, звичайно, дорожче. Товщина повинна бути ще й така, щоб котел не сильно нагрівався і не працював на опалення приміщення в прямому сенсі слова своїм корпусом. Тому середнє значення товщини стінок корпусу для котла має становити 8 мм.

Труби для внутрішньої обв'язки котла краще брати з товщиною стінок 3-4 мм і діаметром 50 мм.

Діаметр труб, по яких рухається теплоносій, повинен змінюватися. Щоб рідина швидше циркулювала, потрібно зменшувати діаметр труб на шляху руху гарячої води до батарей (від 50 мм до 25 мм). І розширювати їх на зворотному шляху, коли холодна вода буде надходити до котла.

Счетчик посещений Counter.CO.KZ - бесплатный счетчик на любой вкус!

Агентство "Деловой мир"
Абон. ящик 3749, Днепропетровск, 49064, Украина
Факс: +38 056 3701434
E-mail: sadoshenko@gmail.com

Назад