Вся информация в одном месте

Металл    Машиностроение    Химия    Пищепром    Энергетика    Транспорт   Строительство
Банки, инвестиционные, консалтинговые и маркетинговые, страховые, юридические компании
Business World Magazine, The Ukrainian Metal

ПОРАДИ ЮРИСТА ПРО ТЕ, ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРИ ПОКУПЦІ КВАРТИРИ В НОВОБУДОВІ

Первинний ринок являє для покупців житла особливу небезпеку. Регулярно чутно про затримки здачі новобудов або ошуканих пайовиків. Продаж квартир в нових будинках починається ще на стадії риття котловану. Будівництво може тривати кілька років, тому покупці дуже ризикують. З іншого боку, при грамотному оформленні угоди покупці надійно захищені законодавством що діє в Україні. Але й тут є свої нюанси. Необхідно ретельно зважити всі «за» та «проти» перш ніж зважитися на укладення подібної угоди.

Плюси та мінуси покупки квартири в новобудові

Купівля квартири в новобудові відрізняється наступними перевагами:

  • Ціни на таке житло нижче, ніж на аналоги вторинного ринку.
  • Гарантована юридична чистота квартири, через те що вона не має правової історії.
  • У квартирі буде стояти нове обладнання та комунікації.
  • Можна вибрати найбільш відповідне планування.
  • Новобудови обладнані паркувальними місцями, місткими підвалами та іншими зручностями для проживання.

Крім переваг є явні недоліки:

  • Заселитися в придбану житлоплощу неможливо, через те що її ще не побудували.
  • Проект може бути припинений або забудовник оголосить себе банкрутом.
  • Деякі забудовники передають покупцям «бетонну коробку», що вимагає серйозного та дорогого ремонту. Уважно читайте договір.
  • Недобросовісні забудовники можуть продати одну та ту ж квартиру кілька разів. В цьому випадку тривалий судовий процес та втрата коштів неминучі.

Ще одна складність що часто виникає – затягування з оформленням документів з боку забудовника. Звичайно, з нього можна буде вимагати компенсацію за очікування та вимушене знімання житла, але зробити це можна тільки через суд.

Перевірка забудовника

Щоб уникнути труднощів надалі слід ретельно перевірити забудовника перед оформленням договору на придбання квартири. Це перше, з чого потрібно починати покупку.

Один зі способів якісної перевірки будівельної компанії – звернутися за отриманням кредиту на покупку житла в банк. Перш ніж видати кошти, банк ретельно перевіряє забудовників.

Ви можете перевірити благонадійність забудовника самостійно. Для цього вивчите загальнодоступну інформацію та документи, відвідайте вже здані об'єкти та поговоріть з власниками.

Що можна зробити:

  • Вивчіть інформацію про зданих об'єктах. Відвідайте їх або знайдіть власників через інтернет. Важливо уточнити чи не виникло юридичних проблем, чи дотримувалися терміни, яка якість споруди.
  • У ЗМІ або на офіційному сайті будівельної компанії повинна розміщуватися проектна декларація за останні три роки діяльності.
  • Наявність у забудовника акредитації означає, що банк вже перевіряв його на благонадійність. У свідоцтві будуть вказані всі відомості про будівельну компанію.
  • Перевірте, чи є у забудовника дозвіл на будівництво. Дані про це можна знайти на сайті місцевої адміністрації.

Основна складність виникає з перевіркою фінансового стану фірми-забудовника. Річ у тому, що компанія може забудовувати кілька мікрорайонів та тримати кошти в обороті. Крім того, фінансові потоки часто переносяться з одного об'єкта на інший.

Перевірка об'єкта

Крім будівельної компанії перевіряється сам об'єкт. Попросіть забудовника надати документи, що стосуються земельної ділянки, на якій ведеться або планується вестися будівництво. Земля може належати фірмі на правах оренди або власності.

Зазначена територія повинна призначатися для будівництва багатоквартирного будинку. Якщо призначення інше – будинок не буде прийнятий держкомісією. В результаті покупець не зможе оформити право власності на квартиру.

В ході будівництва потрібно проконтролювати, що за фактом застосовуються матеріали, заявлені документально. Звіряйте маркування будівельних матеріалів, а також якість виконання.

РЕДАКЦИЯ РЕКОМЕНДУЕТ СТАТЬИ

Inform
Inform2
Inform3
Inform4
Inform5
Inform6
Inform7
Inform8
Inform9
Законодательные акты Украины
ТНВЭД - УКТВЭД   
Наши партнеры
Контакты