Вся информация в одном месте

Металл    Машиностроение    Химия    Пищепром    Энергетика    Транспорт   Строительство
Банки, инвестиционные, консалтинговые и маркетинговые, страховые, юридические компании
Business World Magazine, The Ukrainian Metal

ПЕРЕУСТУПКА КВАРТИРИ В НОВОБУДОВІ

Переуступка квартири в новобудові, то є угода купівлі-продажу житла до завершення зведення будівлі, що називається цесією. Особа, яка придбала житло безпосередньо у забудовника, – цецесіонер. Він передає покупцеві право на отримання квартири в новобудові по більш високій вартості, ніж сам придбав її раніше. Покупець повинен розуміти, що при покупці квартири по переуступці на нього переходить як право учасника будівництва, так всі ризики, пов'язані з затримкою здачі об'єкта в експлуатацію.

Купівля квартири по переуступці: плюси та мінуси

Переваги переуступки прав на квартиру:

  • Ви отримуєте житло раніше, ніж якщо б вкладали гроші в будинок на стадії «котловану».
  • Є можливість придбати квартиру дешевше, ніж у забудовника.
  • Частіше житло продають по переуступці в практично готовому будинку, тому велика ймовірність, що житловий комплекс все-таки здадуть в експлуатацію.

Недоліки переуступки квартири:

  • Є ризик, що ви отримаєте квартиру в «Замороженої» новобудові.
  • Продавець може перекласти на вас оплату штрафних санкцій за переоформлення договору інвестування.
  • Необхідно внести відразу всю суму за апартаменти. Розстрочку до завершення будівництва оформити не вийде.

Поради, як убезпечити себе від ризиків процедури

Фахівці при переуступці прав на нове житло радять особливу увагу приділити наступним моментам:

  • Погляньте на все зі боку інвестора: переконайтеся, що будівництво йде за графіком, без затримок, немає пікетів, забудовник виконує всі зобов'язання.
  • В договорі має бути дозволена переуступка квартири третій стороні.
  • Перевірте, чи є у будівельної компанії дозвільні документи.
  • Якщо в договорі між інвестором та забудовником передбачений штраф за переуступку житла, наполягайте на внесення в договір пункту про оплату цього штрафу цессіонером.
  • Обов'язково дайте вивчити договір переуступки квартири юристу.

Договір переуступки квартири: все, що потрібно знати

Найчастіше, плануючи купити квартиру в новобудові з переуступки права вимоги, покупці стикаються з переоформленням договору дольового інвестування. Як здійснюється процедура та які є нюанси? Експерти відзначають, що все залежить від норм, прописаних в документі.

  • Самостійно ознайомтеся з усіма паперами, наданими інвестором. Запитуйте. Якщо щось не ясно, цілком нормально звернутися за відповідями до представнику забудовника.
  • Дізнайтесь, чи не потрібно узгодження переуступки прав на квартиру з будівельною компанією. Зазвичай цей пункт вказується в договорі. В іншому випадку при оформленні правовстановлюючих документів може виникнути плутанина, та буде непросто довести, що ви є законним власником. Тому в будь-якому випадку краще за все письмово повідомити забудовника про переуступку.
  • Завірте договір переуступки квартири нотаріально. Нотаріус перевірить, чи справді людина, з якою ви оформляєте угоду, має право на житлоплощу, та чи не знаходяться квартира в заставі банку, що кредитував інвестора.
  • Пам'ятайте: податок при продажу нерухомості оплачує цессіонер, а не покупець, як думають деякі.
  • Знизити ризик до мінімуму можна, якщо третьою стороною в договорі виступить забудовник. Так ви повністю виключите ймовірність отримати майно, що перебуває в заставі. Також будівельна компанія гарантує, що права вимоги до вас нікому не передавалися.
  • Зазвичай продавець намагається перекласти на покупця всі фінансові витрати, пов'язані з оформленням переуступки. Насправді ви не зобов'язані все оплачувати самі. Домовтеся розділити витрати порівну.

Поки вам на руки не видадуть правовстановлюючі документи на квартиру, зареєстровані відповідно до чинного законодавства, є ризик так і не отримати житло. Наприклад, якщо інвестор порушив умови договору з забудовником. Або в випадку, якщо будівельна компанія вирішила продати одну та ту ж житлоплощу відразу декільком людям.

РЕДАКЦИЯ РЕКОМЕНДУЕТ СТАТЬИ

Inform
Inform2
Inform3
Inform4
Inform5
Inform6
Inform7
Inform8
Inform9
Законодательные акты Украины
ТНВЭД - УКТВЭД   
Наши партнеры
Контакты