Кілька правдивих фактів про спортивне харчування

"ДЕЛОВОЙ МИР " - это:

Металл Украины  

Машиностроение Украины  

Химия Украины  

Пищепром Украины  

Транспорт Украины  

Строительство в Украине  

Энергетика и энергоресурсы в Украине

Банки     

Инвестиционные компании     

Консалтинговые и маркетинговые компании     

Юридические компании     

Страховые компании,

а также

Металл Украины и мира

Машиностроение Украины и мира

Химия Украины и мира

Пищепром Украины и мира

Энергетика Украины и мира

Транспорт Украины и мира

Строительство Украины и мира

Ukrainian Metal

Business World Magazine

Кілька правдивих фактів про спортивне харчування

Спортивне харчування в останнє десятиліття відомо не тільки самим спортсменам, а й людям, далеким від будь-якого спорту взагалі. Практично кожен хоч раз чув про протеїн або амінокислоти. Але найчастіше люди складають про спортпит зовсім невірне враження: від того, що це гормональні препарати і до того, що це чарівна таблетка. У цій статті ми розповімо кілька фактів про те, що являють собою спортивні добавки і що вони дійсно можуть дати.

Факт перший: спортивне харчування – це не стероїди. Фрази на кшталт «від протеїну печінку сяде» і що від спортпиту можна втратити чоловічу силу – в корені неправильні і не мають під собою ніяких підстав. Спортивні добавки належать до класу БАД (до речі, їх не «колють») у формі розмішуваного порошку, таблеток, капсул або рідких напоїв.

Так звані базові препарати є доповненням до раціону харчування і забезпечують надходження поживних речовин, необхідних для відновлення м’язової тканини і подальшого прогресу (до них належать гейнер, протеїн, амінокислоти). Є і більш спеціалізовані добавки, які сприяють досягненню конкретної мети: наприклад, креатин для м’язової витривалості або аргінін для пампінговогу ефекту. Так чи інакше, всі спортивні добавки є речовинами, які ми можемо зустріти в звичайних продуктах харчування, просто очищені від баласту і з високою концентрацією.

Факт другий: спортивне харчування діє виключно за умов тренувань. Міф про те, що «від протеїну виростуть великі м’язи», – це тільки міф. Перша і необхідна умова для будь-якого прогресу в спорті, будь то високі силові показники, витривалість, красиві м’язи або підтягнута фігура, – це регулярні тренування за грамотно складеною програмою. Друга умова – здоровий восьмигодинний сон і правильне харчування. І тільки потім вже можна купити спортивне харчування як доповнення до основного раціону і тренінгів.

Факт третій: спортивне харчування не приносить шкоди, якщо його вживати помірно і відповідно до рекомендацій щодо застосування. Той же протеїновий коктейль може нашкодити, тільки якщо пити по 10 порцій на день: буде нетравлення, тяжкість в шлунку, в результаті проблеми з внутрішніми органами. Але такий же результат буде і від непомірного споживання м’яса або рису кілограмами в день. Висновок тут простий: замінювати їжу спортивним харчуванням можна тільки частково, а не повністю, наприклад, протягом дня випити 1-2 коктейлі, а решту поживних речовин отримати зі звичайних продуктів.